Konzervativní strana


Vás zve na veřejnou přednášku s následnou diskusí:


Česká debata o protiraketové obraně


Kde:
Salonek restaurace SZEGED, Burešova 2, Brno (ul. Lidická, naproti parku Lužánky)
Kdy:
pondělí, 28. května 2007, od 18:00
Přednášející:
PhDr. Petr Suchý, Ph.D.


V přednášce budou zahrnuty argumenty obou stran, velká pozornost bude namířena na Rusko, jeho obavy, výhrůžky a jejich nesmyslnost.


Samotná přednáška bude trvat asi 30 minut, následovat bude diskuse s posluchači.


Na místě bude možno podepsat petici „Za větší informovanost veřejnosti a za umístění základny Národního raketového systému obrany Spojených států amerických v České republice“.


Dr. Suchý je vedoucím Katedry mezinárodních vztahů a evropských studií Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Po ukončení magisterského studia politologie na Fakultě sociálních studií v roce 1998 absolvoval v letech 1998 - 2002 na Katedře politologie FSS MU doktorské studium. Zaměřuje se především na vývoj zahraniční politiky USA od konce druhé světové války do současnosti se zvláštním důrazem na období Reaganovy administrativy, dále na bezpečnostní otázky - roli a vývoj nukleárních zbraní, průběh procesu kontroly zbrojení a odzbrojování mezi supervelmocemi v období studené války a na aktuální bezpečnostní problémy např. proliferaci zbraní hromadného ničení. V létě 2002 se účastnil Fulbrightova institutu amerických studií na téma "U.S. Foreign Policy: Foundations and Formulations" konaného na The Walker Institute for International Studies na Univerzitě Jižní Karolíny v Columbii. Je autorem knihy Reagan a říše zla (2004) a editorem studií Zahraniční politika USA v devadesátých letech dvacátého století (2001) a Vývoj a výsledky procesů kontroly zbrojení a odzbrojování. Marnost nad marnost? (s Petrou Kuchyňkovou, 2005).