TISKOVÁ ZPRÁVA


V Praze a v Brně, dne 7. července 2008

Konzervativní strana s uspokojením vítá zítřejší návštěvu ministryně zahraničí USA paní
Condoleezzy Rice, která s ministrem zahraničí ČR panem Karlem Schwarzenbergem podepíše dohodu o vybudování radarové stanice armády USA na území ČR.

Jsme přesvědčeni, že tento akt je plně v zájmu naší republiky, našich evropských spojenců i USA, a že posílením transatlantických vztahů přispěje k obraně západní civilisace. Jsme také plně přesvědčeni, že přítomnost americké armády na našem území bude jak symbolickou, tak praktickou překážkou tomu, aby nás kdokoli napadl.

Konzervativní strana si váží toho, že naše vláda nepodlehla populismu a uzavře tuto dohodu s USA přes to, že s ní zatím nesouhlasí víc jak polovina českých občanů. Apelujeme proto na vládu, aby použila všechny vojenské, bezpečnostní, technické i politické argumenty, které všechny jasně hovoří ve prospěch umístění radarové stanice, ke stálému informování našich občanů a žádáme prezidenta republiky a vrchního velitele naší armády pana Václava Klause, aby vahou své osobnosti i vahou své popularity u většiny obyvatel výstavbu této stanice jasně podpořil.MUDr. Miroslav Beňo
místopředseda

Martin Rejman
kancléř