TISKOVÁ ZPRÁVA

Primátor Onderka odmítl převzít Cenu za propagaci komunismu


Dnes v před 8 hodinou odmítl primátor města Brna R. Onderka (ČSSD) převzít Cenu za propagaci komunismu
, kterou mu udělila Konzervativní strana. Cena mu byla přiznána 24. dubna za rozhodnutí navrátit na pomník rudoarmějců komunistické symboly v Brně-Králově Poli a to i přes protest dnes více než 1 300 občanů na www.poctapadlym.cz <http://www.poctapadlym.cz/>.


Součástí
Ceny za propagaci komunismu je intarsie Vladimíra I. Lenina a marxistické knižní publikace Jaroslava Šabaty a člena Městského výboru KSČM zodpovědného za propagaci Aleše Kopky, který sám navrhl Magistrátu města Brna symbol zkříženého srpu a kladiva 20 let po pádu komunismu na pomník v Brně umístit a v roce 2006 zakázku v hodnotě cca 60 tis. Kč obdržel a realizoval. Na aktuální zakázku vynaložilo město Brno cca 730 tis. Kč.


Současně s primátorem Onderkou získali
Zvláštní uznání za propagaci komunismu také členové Rady města Brna, kteří dne 2. března 2009 rekonstrukci s instalací zkříženého srpu a kladiva jednohlasně schválili:

MUDr. Daniel Rychnovský (KDU-ČSL), Ladislav Macek (ČSSD), Ing. Oliver Pospíšil (ČSSD), JUDr. Jiří Oliva (ČSSD), MVDr. Vlastimil Žďárský (ČSSD), Mgr. Jaroslav Suchý (KDU-ČSL), PhDr. Jiřina Belcredi (Brno 2006 - Tým J. Zlatušky), Mgr. Martin Ander, Ph.D. (SZ) a Ing. Jana Drápalová (SZ).

Z oceněných jako jediná cenu osobně převzala Ing. Jan Drápalová. Cena pro primátora Onderku mu byla spolu se Zvláštními uznáními pro ostatní výše uvedené členy Rady města Brna ponechána na vrátnici Nové radnice.


V Brně dne 19. května 2009

RNDr. Svatopluk Kalužík
předseda Městského sdružení Konzervativní strany BrnoKontakt:

Svatopluk Kalužík, mobil: 602 501 853, mail:
msbrno@konzervativnistrana.cz <mailto:msbrno@konzervativnistrana.cz>
www.konzervativnistrana.cz <http://www.konzervativnistrana.cz>Přílohy:

Fotografie cen a průběhu předávání.